Akademik czy pokój prywatny dla studenta? Ile kosztuje wynajęcie mieszkania dla studenta Kraków? To pytania, na które odpowiedzi co roku poszukuje sporo osób, bo co roku rzecze studentów przybywają do stolicy Małopolski, by tutaj studiować i tym samym rozwijać swoją naukowa karierę. A nie trzeba dodawać, że Kraków ma naprawdę sporo uczelni, na których można zdobywać wiedzę.

Akademik czy pokój prywatny dla studenta?

Zdania są podzielone. Kiedyś gros studentów mieszkało w akademikach, co było takie naturalne, oczywiste. Niektórzy otrzymywali miejsce w nim bez większych problemów, natomiast ci z większymi dochodami już nie bardzo. Dodajmy jeszcze, że akademików nie było na tyle, żeby mogły pomieścić wszystkich chętnych. W obecnej dobie sytuacja jest w tym względzie zdecydowanie inna.

Po pierwsze, liczba domów studenckich jest stosunkowo duża, choć i studentów na przestrzeni lat przybyło. Po drugie, sami studenci nie bardzo już dzisiaj chcą mieszkać w akademikach i wybierają mieszkania czy choćby pokoje na mieście. No cóż, zmieniają się czasy, a wraz z nimi zmianie ulegają różne rzeczy, w tym nasze nawyki i upodobania.

Na co zwrócić uwagę wybierając pokój dla studenta w Krakowie?

Wielu studentów decyduje się na wynajem mieszkania i dlatego oferty w rodzaju: mieszkania dla studenta Kraków nie pozostają niezauważone. Co więcej, te najlepsze rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki, więc jeśli ktoś chce naprawdę „zdobyć” dobre lokum, musi się spieszyć. Mamy tutaj na myśli oczywiście początek wakacji, bo wówczas właśnie obserwować można wysyp ofert mieszkaniowych dedykowanych studentom. Zarówno tym rozpoczynającym naukę, jak i tym starszym.

Często jest tak, że mieszkanie wynajmuje wspólnie kilka osób i tak sobie później koegzystują, dzieląc się kosztami i obowiązkami wynikającymi z takiego rozwiązania. Mieszkanie ma tę przewagę nad akademikiem, że tutaj człowiek ma lepsze warunki do nauki i w ogóle do życia. Akademik jednak ma sporo ograniczeń, np. ryzyko, że będziemy musieli mieszkać w jednym pokoju z osobą, z którą absolutnie nie da się dojść do porozumienia. A nie ma nic gorszego jak obcowanie z kimś przez 24 godziny na dobę, z kim kompletnie się nie zgadzamy. Niestety, czasami bywa i tak.

Jeszcze istnieje opcja: wynajęcie pokoju. A na co zwrócić uwagę wybierając pokój dla studenta w Krakowie? Kilka czynników trzeba wziąć pod uwagę. Po pierwsze, lokalizacja. To ważne, żeby nie trzeba było przemieszczać się z jednego krańca miasta na drugi, aby znaleźć się na uczelni. Po drugie, ważna jest cena takiego wynajmu – musi być dostosowana do standardu lokalu. Po trzecie, istotne jest również to, jaki dostęp do kuchni i łazienki zapewniony ma lokator takiego pokoju.

Artykuł powstał we współpracy z https://unibase.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here