W dobie, w której wiedzę z każdej niemal dziedziny można zdobyć w internecie, wydaje się, że formalne zdobycie wykształcenia jest niepotrzebne. Na rynku pracy jest mnóstwo osób, które nawet mogąc pochwalić się dyplomem ukończenia wyższej uczelni, pracuje poniżej swoich kompetencji. Taki stan rzeczy zależny jest od tego, jak bardzo dany kierunek studiów jest atrakcyjny pod względem kariery zawodowej. Oczywiście można zaczynać swoją przygodę z nauczaniem wyższym mając przekonanie, że na pewno zdobędzie się kompetencje pożądane przez przyszłych pracodawców, ale nie ma na to w większości przypadków gwarancji.

Jest jednak dziedzina, która niezmiennie, od wielu już lat króluje w ofertach pracy. Jest to szeroko pojęta gałąź IT a w szczególności wszelkie aktywności związane z programowaniem. Mimo, że cała ta gałąź rozrasta się w niewyobrażalnym tempie, to wciąż przybywa też osób tym się trudniących. Jakie są korzyści studiowania informatyki dla programisty, skoro ten kierunek nie jest stricte związany z kodowaniem, a nie każdy zatrudniający zwraca uwagę tylko na wykształcenie? Czy studia są konkurencyjne dla mnogości różnego rodzaju kursów i szkoleń, które przecież nie zabierają kilku lat?

Korzyści studiów informatycznych dla programisty

Informatyka to szeroka dziedzina, której poznanie i zrozumienie pozwala na wiele problemów związanych z programowaniem spojrzeć inaczej, pełniej. Osoba po takich studiach zdecydowanie lepiej poradzi sobie przy tworzeniu większej aplikacji, wymagającej wiedzy znacznie wykraczającej poza zakres tylko i wyłącznie programistyczny. To właśnie na studiach można zapoznać się z takimi zagadnieniami jak protokoły komunikacyjne, zagadnienia administracyjne, grafika komputerowa a także matematyka wyższa.

Na takich studiach poznaje się kilka języków programowania, co pozwala na większą swobodę zastosowania ich później w praktyce. Takie podejście daje też dużo większą świadomość co do podjęcia wyboru, w jakim kierunku podążać dalej, jaka droga będzie tą optymalną. Tak więc uczelnia to bardzo dobra baza, dająca narzędzia, które indywidualnie jest zdobyć bardzo ciężko, żeby nie powiedzieć, że jest to prawie niemożliwe.

Informatyka to kierunek, który stale się rozwija. Przy wyborze tego typu studiów warto sobie zadać trud i znaleźć uczelnię, która w swoim programie jest nowoczesna, podążająca za trendami. Jakie możliwości zatrudnienia daje jej ukończenie, poza ściśle związanymi z programowaniem. Na pewno do atutów takiej szkoły należy też kadra, która ma nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną. Warto zapoznać się też, czy oferuje dostęp do licencyjnego oprogramowania, na jakim poziomie ma wyposażone laboratoria, jak wysoko oceniana jest przez absolwentów.

Studiowanie informatyki na https://www.wszib.edu.pl/studia/informatyka/ daje gwarancje na zdobycie kompleksowej wiedzy i umiejętności potrzebnych na współczesnym rynku pracy. Ukończenie tych studiów może być języczkiem u wagi, przechylającym szalę u potencjalnego pracodawcy Wzrastająca konkurencyjność powoduje, że posiadany dyplom może być niebagatelnym atutem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here