Trwająca od miesięcy pandemia koronawirusa postawiła przed nami szereg nowych wyzwań. W różny sposób dotknęła różne grupy społeczne. W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się między innymi rodzice dzieci w wieku szkolnym, które na czas trwania pandemii przeszły na tryb nauki zdalnej. Rząd zdecydował o przyznaniu na jakiś czas dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Mogli z niego skorzystać rodzice dzieci w wieku do ośmiu lat, którzy z braku innych możliwości, zmuszeni byli sami sprawować nad nimi opiekę. Niewątpliwie stanowiło to pomoc, nie rozwiązało jednak wielu innych problemów, z jakimi wiąże się nauka w trybie zdalnym.

Nauka zdalna – największe wyzwania

Wiele rodzin musiało się na przykład zmierzyć z brakiem sprzętu niezbędnego do uczestniczenia w wirtualnych lekcjach. W niektórych domach problemem był także dostęp do internetu lub też szybkość posiadanego łącza, które dotychczas używane było jedynie w ograniczonym wymiarze. Konieczność zakupu dodatkowego laptopa lub tabletu, przed którą stanęło wielu rodziców, to zazwyczaj całkiem spory i zupełnie nieplanowany wydatek. W takiej sytuacji pomocna okazać się może pożyczka online.

Inne duże wyzwanie to odpowiednie zarządzenie domową przestrzenią. Jest to szczególnie istotne, kiedy wszyscy domownicy działają w trybie zdalnym, a mieszkanie dysponuje ograniczoną liczbą pokojów. Pomocne okazać się może wyposażenie się w dobrej jakości słuchawki, które pozwolą zredukować ryzyko wzajemnego przeszkadzania sobie w nauce i pracy.

Jak się zorganizować?

Na forach internetowych rodzice szybko zaczęli wymieniać się patentami na to, jak najlepiej zorganizować domowe życie, toczące się wokół aktywności zdalnych. Jedną z najczęściej powtarzających się rad było ułożenie szczegółowego planu, w którym – co ważne – uwzględnione zostaną przerwy na odpoczynek. Niekiedy przydatna okazać się może również rewizja dotychczasowego podziału obowiązków między małżonkami.

A co zrobić kiedy przerasta nas konieczność pomagania swoim pociechom w nauce zdalnej? Warto zastanowić się, czy mamy w rodzinie lub wśród bliskich kogoś, kto mógłby w tym zadaniu pomóc. Być może rozwiązaniem mogłoby też być zatrudnienie korepetytora, który nie tylko wsparłby nasze dzieci w trudach przyswajania wiedzy, ale także częściowo odciążyłby nas samych z potrzeby poświęcania im tyle uwagi. W pokryciu wydatków związanych ze skorzystaniem z tego typu pomocy na ratunek przyjść może pożyczka online.

Co jeszcze można zrobić?

Jak jeszcze można sobie radzić w tej niełatwej sytuacji? Zastanówmy się, z jakich aktywności dałoby się zrezygnować, żeby zaoszczędzić dodatkowe godziny, które przeznaczyć można na przykład na pomoc dzieciom w nauce albo po prostu na relaks. Może mieszkanie na jakiś czas nie będzie potrzebowało aż tak regularnego sprzątania? A może, zamiast codziennego gotowania możemy tymczasowo przerzucić się na oferowany przez lokalną restaurację catering, wspierając przy okazji podupadającą branżę gastronomiczną? Nawet jeśli będzie to oznaczać dla nas nieco większy wydatek, zyskamy coś znacznie cenniejszego, a mianowicie czas. W pokryciu wszystkich dodatkowych kosztów pomóc może z pewnością pożyczka online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here