Jak podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć przewagę na rynku pracy? Wykorzystaj szeroką ofertę szkoleń zawodowych, które przygotują Cię do podjęcia nowego zajęcia lub otrzymania zasłużonego awansu. Przekonaj się, że warto doszkalać się, nawet jeśli masz już satysfakcjonującą pracę.

Dlaczego warto inwestować w siebie?

Szkoła i studia to nie wszystko. Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na to, czy ich potencjalni nowi pracownicy rozwijają swoje umiejętności zawodowe już po wejściu na rynek pracy. Coraz szybsza dynamika zmian w wielu branżach sprawia, że bez inwestowania w nowe umiejętności trudno być konkurencyjnym graczem w wyścigu o dobre posady.

Sytuacji nie ułatwia fakt, że w wyniku automatyzacji i komputeryzacji niektóre zawody są wygaszane, a w ich miejsce pojawiają się nowe. Kursy zawodowe to okazja do tego, by zdobyć umiejętności wymagane na nowym stanowisku lub po otrzymaniu awansu. Jeśli stajesz przed koniecznością przebranżowienia się, nie ma lepszej możliwości na nauczenie się nowego zawodu.

Czego nauczysz się na kursach zawodowych?

Szkolenia zawodowe obejmują bardzo szeroki zakres kompetencji niezbędnych w konkretnych zawodach lub na rynku pracy niezależnie od tego, o jakie stanowisko się starasz. Dlatego, inwestując w siebie i swoją przyszłość, spełnisz oczekiwania przyszłych pracodawców. Na rynku dostępna są zarówno kursy z konkretnych umiejętności twardych, jak również warsztaty rozwijające kompetencje miękkie.

  • Umiejętności twarde – to nic innego jak konkretne umiejętności, które są niezbędne do wykonywania poszczególnych zawodów. Do kompetencji twardych można zaliczyć między innymi obsługę maszyn, urządzeń lub pojazdów, a także oprogramowania czy różnych systemów informatycznych.
  • Kompetencje miękkie – w tym przypadku nie uczysz się umiejętności pracy z konkretnymi urządzeniami czy systemami, ale zdobywasz kompetencje pomocne w obyciu na rynku pracy oraz w swoim zespole. Mogą być to na przykład umiejętności zarządzania kadrą, kompetencje komunikacyjne, asertywność czy umiejętność zarządzania czasem.

Kursy i szkolenia zawodowe – inwestycja nie tylko w umiejętności

Niezależnie od tego, czy uczęszczasz na kurs zawody, kreatywne warsztaty czy jeszcze jesteś uczniem lub studentem, każda nauka w gronie innych osób jest możliwością zbudowania ciekawych relacji, które możesz wykorzystać w przyszłym życiu zawodowym. Pamiętaj, że ludzie to nieograniczony potencjał pomysłów i energii, który może wzbić się na wyżyny swoich umiejętności. Jeśli zatem planujesz rozpoczęcie własnej działalności, szkolenie zawodowe w wybranej przez Ciebie branży to okazja do spotkania osób, które obracają się w tym samym segmencie rynku pracy. Wzajemna nauka lub współpraca przyniosą jeszcze większe korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here