Chcesz zdobyć nowe kompetencje jako nauczyciel lub starasz się o awans zawodowy? Jako dyrektor dbasz o to, by Twoja placówka oświatowa spełnia najnowocześniejsze standardy nauczania? W tych sprawach warto skorzystać z szeroko dostępnej wiedzy specjalistów i wziąć udział w szkoleniach dla nauczycieli lub dyrektorów, które pomogą rozwinąć skrzydła w pracy w oświacie.

Bezpieczna i nowoczesna szkoła – wyzwanie dla dyrektorów

Nowoczesna edukacja to ogromne wyzwanie dla dyrektorów wszystkich placówek oświatowych, nie wyłączając z tego również niezwykle ważnych dla rozwoju przyszłych pokoleń przedszkoli. Zmiany, jakie zachodzą w XXI wieku niemal w każdej dziedzinie życia, nie ominęły również oświaty. Stąd też rynek obfituje w liczne szkolenia dla dyrektorów, które pozwolą im zdobyć wiedzę i umiejętności na temat skutecznego zarządzania nowoczesną i bezpieczną placówką oświatową.

Co obejmują szkolenia dla dyrektorów?

Zakres szkoleń dla dyrektorów dotyczy bardzo szerokiego pola obowiązków, jakie spoczywają na ich barkach. Dyrektorzy mogą posiąść wiedzę w zakresie:

  • wprowadzania do szkół nowych technologii informatycznych,
  • prawa pracy wśród pracowników oświaty,
  • bezpieczeństwa danych uczniów i pracowników przechowywanych w systemach informatycznych,
  • pracy z Systemem Informacji Oświatowej,
  • finansowania szkół i przedszkoli.

To tylko wybór tematów, w zakresie których dyrektorzy szkół i przedszkoli mogą poszerzyć wiedzę i umiejętności. Kluczową kwestią jest obecnie bezpieczne funkcjonowanie szkół w reżimie sanitarnym, jaki jest konieczny w czasach epidemii koronawirusa Sars-CoV-2. W tych oraz wielu innych tematach pomogą rozwinąć się szkolenia dla oświaty EduEdukacja.pl.

Bądź nowoczesnym nauczycielem

Przed licznymi wyzwaniami stoją dzisiaj nauczyciele. Najważniejszy z nich to awans zawodowy, który dla każdego nauczyciela wiąże się przede wszystkim z podwyżką pensji. Nauczyciele ubiegający się o awans zawodowy mogą odbyć kursy, których celem jest nadanie im kolejnego wyższego stopnia kariery. Oprócz tego nauczyciele mogą podnieść swoje kompetencje w zakresie pracy z uczniami. Przeznaczone dla nich szkolenia obejmują m.in.:

  • wykorzystanie nowoczesnych technologii multimedialnych w procesie nauczania,
  • pracę z uczniami z pokoleń Z oraz alfa,
  • rozbudzanie w uczniach pokładów kreatywności,
  • psychologiczne wsparcie dla uczniów z problemami osobistymi lub rodzinnymi,
  • pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z zaburzeniami rozwoju.

Kluczowa rola administracji w placówkach oświatowych

Sprawne zarządzanie szkołą lub przedszkolem nie byłoby możliwe bez skutecznie pracującej kadry administracyjnej. Pracownicy administracji są odpowiedzialni między innymi za operacje finansowe, czynności związane z obsługą kadrami i płacami czy organizowanie żywienia na terenie placówki oświatowej. Liczne szkolenia dla oświaty obejmują również doszkalanie kadry administracyjnej, która w swojej pracy w placówkach edukacyjnych również musi sprostać wielu wyzwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here