Osoby, które choć raz korzystały z oferty banku z pewnością wiedzą, że kwota, którą trzeba oddać, nigdy nie jest taka sama jak ta, którą się pożyczyło. Należy ponieść pewne koszty, które sprawiają, że dane zobowiązanie jest mniej lub bardziej atrakcyjne. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak obniżyć całkowity koszt kredytu gotówkowego i tym samym trochę zaoszczędzić.

Planujesz w najbliższym czasie zaciągnąć kredyt gotówkowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/? Oto 2 proste sposoby na to, jak skutecznie obniżyć jego koszt i zyskać najatrakcyjniejszą ofertę kredytową.

Koszt kredytu gotówkowego – co wchodzi w jego skład?

Zanim dowiesz się, w jaki sposób można obniżyć koszt kredytu gotówkowego, warto zapoznać się z tym, co tak właściwie wchodzi w jego skład. Wbrew pozorom nie są to tylko odsetki, które naliczane są od kwoty kapitału zobowiązania według ustalonej stopy procentowej. W całkowity koszt kredytu wchodzi także wiele innych opłat, z których często nie zdają sobie sprawy kredytobiorcy. W skład całkowitego kosztu kredytu wchodzi m.in.:

– prowizja bankowa,

– ubezpieczenie,

– odsetki.

Prowizja bankowa może być naliczona np. za udzielenie kredytu. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to nie jest ono zazwyczaj obowiązkowe w przypadku niewielkich kredytów gotówkowych. Z tego względu w prosty sposób można wyeliminować ten koszt. Najważniejszym elementem jest jednak oprocentowanie kredytu, które ustalane jest ustawowo.

Sposoby na obniżenie kosztu kredytu gotówkowego

Obniżenie kosztu kredytu nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wykorzystać kilka prostych, ale skutecznych metod, które sprawią, że Twój kredyt stanie się tańszy i korzystniejszy.

Negocjacje

Pierwszą i podstawową rzeczą, którą możesz zrobić, aby obniżyć koszt kredytu gotówkowego, jest negocjowanie. Podjęcie rozmów z bankiem na temat kosztu kredytu oraz zasugerowanie tego, że chciałbyś, aby był on mniejszy, może przynieść zadowalające rezultaty, jeśli tylko się do tego dobrze przygotujesz. Na Twoją korzyść może zadziałać m.in.: dobra zdolność i historia kredytowa, stałe dochody i praca na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Jeśli do tej pory nie miałeś problemów ze spłatą swoich zobowiązań i masz dobre wpisy w BIK, to także jest duży plus, który może Ci pomóc w uzyskaniu tańszego kredytu. Jeśli jednak nie czujesz się zbyt dobry w negocjowaniu, to pomóc Ci może doradca kredytowy Spłata Pożyczek. Znajdzie on za Ciebie najlepszą ofertę kredytową oraz poprowadzi negocjacje z bankiem. Z taką pomocą łatwiej Ci będzie uzyskać zobowiązanie na lepszych warunkach.

Wizyta w oddziale swojego banku

Wiele banków ma specjalne oferty kredytowe dla swoich stałych klientów. Ma to na celu podziękowanie im za korzystanie z ich usług oraz zachęcenie do tego, aby wziąć w tym samym miejscu kolejny kredyt. Jeśli szukasz atrakcyjnego kredytu, to powinieneś na samym początku pójść do oddziału banku, w którym masz aktywne konto oraz już wcześniej korzystałeś z jego oferty.

Brak prowizji czy niższe oprocentowanie to tylko niektóre z korzyści, które mogą na Ciebie czekać w Twoim dotychczasowym banku. Dla każdej instytucji finansowej posiadanie stałych klientów jest bardzo istotne, dlatego są one w stanie proponować takim osobom nieco lepsze warunki spłaty poszczególnych kredytów niż np. nowym klientom. Kredyt gotówkowy wcale nie musi być bardzo drogim rozwiązaniem, wystarczy odpowiednio podejść do jego wyboru i skorzystać z prostych sposobów na obniżenie jego kosztu.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/edukacjabezgranic.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here