Nowoczesne technologie to nieodłączny element życia miliardów ludzi na całym świecie. Nawet ludzie żyjący w najsłabiej rozwiniętych krajach afrykańskich mają dostęp do takich urządzeń jak telefon komórkowy, tablet czy komputer. Postęp technologiczny wydaje się nie do zatrzymania, zatem warto być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi technologii. Takie informacje znaleźć można np. na stronie  https://techpolska.pl/

Perspektywa na lepszą przyszłość

Rozwój technologiczny daje nam nadzieje na lepszą przyszłość. Już dziś technologia odgrywa ważną rolę w medycynie. Dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości (AR), możliwe jest przeprowadzenie wielu skomplikowanych operacji chirurgicznych z zaskakującą precyzją

Według wielu obecny system finansowy jest przestarzały i należy go zmienić. Tacy ludzie wierzą, że kryptowaluty zmienią znany nam obecnie świat. Te elektroniczne waluty mają pomóc w takich problemach życia codziennego jak chociażby szybkie wzięcie pożyczki czy zawarcie z kimś umowy bez udziału strony trzeciej (smart contract).

Technologia obecna jest na każdym kroku. Obecnie furorę robią sklepy samoobsługowę sieci sklepów Żabka, gdzie hot doga przygotowuje robot. Sklepy nie wymagają obecności kasjera. Takie rozwiązanie umożliwia zakupy nocą jak i jest komfortowe dla introwertyków.

Dziś prostsze jest nawet zaplanowanie urlopu. Wystarczy parę kliknięć w internecie, aby zamówić w biurze podróży wycieczkę swoich marzeń. Pogodę na ten czas można sprawdzić na jednej z wielu aplikacji pogodowych. Najlepsze z nich przedstawione zostały tutaj: https://techpolska.pl/najlepsze-pogodowe-aplikacje-na-telefony-z-systemami-android-i-ios/

Zagrożenia, które niesie za sobą technologia

Niestety, rozwój technologiczny przyniósł ze sobą zagrożenia, z którymi musi się człowiek zmierzyć.

Pogrążając się w grze mobilnej często zapominamy o istniejącym wokół świecie. Sławne były przypadki śmierci osób, które w chwili zgonu na telefonie lub tablecie włączone miały „Pokemony”. Gracze ignorowali ostrzeżenia samych twórców i zapłacili za to najwyższą cenę.

Siedzący tryb życia graczy komputerowych nie należy do najzdrowszych. Długotrwałe patrzenie w ekran monitora powoduje problemy ze wzrokiem oraz z koncentracją. Zbyt duże zamiłowanie do gier może spowodować również pogorszenie relacji z rodziną i przyjaciółmi. Hobby to nie jest też tanie, ceny gier są coraz wyższe, a niektóre pozycje kosztują nawet ponad 400 złotych!

Social media miały ułatwić kontakty międzyludzkie ale czy rzeczywiście tak się stało? Coraz częściej ludzie zamiast spotkać się przy kawie i porozmawiać wolą zakomunikować coś poprzez post na Facebooku lub wysłać wiadomość na Messengerze. Ważniejsze dla ludzi stało się zrobienie atrakcyjnego „snapa” niż wyłączenie telefonu i cieszenie się chwilą spędzoną z ludźmi. Oglądanie idealnego życia internetowych celebrytów może wprawić niejednego nastolatka jak i dorosłego w stany depresyjne.

Pogoń za polubieniami i jak największą ilością wyświetleń pod tiktokami, czyli krótkimi filmikami wrzucanymi na platformę Tiktok, sprawia, że wiele osób zapomina o „prawdziwym życiu”. W internecie znajdują to czego brakuje im na żywo m.in. atencję, szacunek i znajomych. W konsekwencji czego coraz więcej osób bardziej lubi i poświęca więcej czasu swojemu „internetowemu” życiu.

 Jaka przyszłość czeka ludzkość?

Odpowiedź jest na postawione wyżej pytanie jest jedna – ciekawa. Rozwój technologii niesie za sobą wiele szans na rozwój ludzkości, jednakże istnieją też zagrożenia, o których nie można zapominać. Trzeba pamiętać, że technologia rozwija się po to, żeby ułatwić życie, te które już mamy, a nie te które kreujemy w technologicznej przestrzeni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here