Wiele się obecnie mówi o kursach online, szkoleniu online. Pozamykane uczelnie, szkoły, przedszkola sprawiły, że w naszym kraju w trybie przyśpieszonym wprowadzono e-learning. Zdalne nauczanie języka angielskiego to jednak nie jest czymś nowym na rynku. Od z mniejszym lub większym powodzeniem można się nauczyć języka bez wychodzenia z domowych pieleszy, lub po prostu wszędzie gdzie można korzystać z podstawowych narzędzi do nauki czyli komputera lub smartfonu.

Najczęściej jednak były to lub są kursy, które oferowały dość ograniczony kontakt ucznia z nauczycielem, lub nie było go wcale. Szkoły językowe, które zostały na podstawie przepisów o pandemii pozamykane działają w nieco inny sposób. Podstawą jest stały kontakt z native speakerem, który nie tylko ocenia i poprawia, ale przede wszystkim motywuje do działania, do wytężonej pracy. Ten właśnie model nauczania musiał być przeniesiony do rzeczywistości wirtualnej. Najlepsze szkoły językowe https://gerelis.pl/, szybko zareagowały na powstałą sytuację i dopasowały swój program do nowych wyzwań. Szybko się okazało, że był to strzał w dziesiątkę. 

Dlaczego właśnie nauczanie online?

Można sobie zadać pytanie, czy nauczanie online jest efektywne dla każdego? Jakie są zalety takiego nauczania? Oczywiście podstawową zaletą jest bezpieczeństwo jakie jest zapewnione zarówno dla uczących się osób, jak i dla samego native speakera. W dobie panującej pandemii jest to zadanie pierwszorzędne. Nikt z niewielkiej grupy uczących się nie kontaktuje się podczas zajęć osobiście, ale jedynie poprzez sieć. Wbrew wcześniejszym obawom, które mieli słuchacze są to kursy pełnowartościowe, realizowane są wszystkie punkty programu, tyle, ze są one prowadzone przez Internet. Wiele kursów językowych jest prowadzonych dla osób dorosłych https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych/, którzy nie zawsze mogli dopasować swój czas do godzin prowadzonych zajęć w normalnych warunkach szkolnych. Dzięki temu, że zajęcia są prowadzone w różnych porach, student może sobie dopasować czas prowadzonych zajęć do swoich możliwości czasowych. Zajęcia bowiem w większości szkół w tym również we wrocławskiej szkole języków obcych GERelis obywają się w trzech porach – rano w południe oraz z godzinach wieczornych. Zajęcia w sieci mają jeszcze inne zalety związane z wygodą studentów – słuchacz nie musi nigdzie się ruszać z domu, więc oszczędza zarówno pieniądze jak i czas, który musiałby poświęcić na dojazd do siedziby szkoły. Nauczanie internetowe języka angielskiego przez szkołę GERelis to również możliwości dla osób, które nie mieszkają we Wrocławiu lub najbliższej okolicy. Teraz niezależnie gdzie się znajduje student może korzystać z lekcji prowadzonych przez doświadczonych native speakerów. Poza tym, w prowadzeniu kursów niewiele się zmienia. W dalszym ciągu student szkoły GERelis ma stały kontakt z nauczycielem, który może kontrolować przebieg zajęć motywować do zwiększonej pracy. Nauka jest przeprowadzana w niewielkich grupach dobranych w taki sposób, by osoby się wzajemnie wspierały i motywowały do pracy. Są to zazwyczaj grupy maksymalnie sześcioosobowe. Uczniowie wraz prowadzą między sobą oraz native speakerem rozmowy w języku angielskim, przez co doskonalą się w sztuce prowadzenia swobodnej konwersacji, na co jest nastawiony program nauczania szkoły GERelis. 

Nauka angielskiego online to nie tylko zalety

Mimo wielu niewątpliwych zalet płynących z nauczania języka angielskiego online, zdalne nauczanie nie jest również pozbawione wad. Gdyby wszystko było takie piękne, to nie byłoby tradycyjnych szkół, z pomieszczeniami do nauczania, z bezpośrednim kontaktem z nauczycielami, czy też z pozostałymi kursantami. Trzeba sobie powiedzieć, że nie każdy potrafi się uczyć poprzez Internet, zdalnie. Trzeba być osobą bardzo zdyscyplinowaną, która będzie potrafiła się uczyć też sama. Nie można również zapominać, że nie zawsze można stworzyć w domu, czy w innym miejscu, gdzie będzie można się uczyć odpowiednich warunków do nauki, a nie można również zapominać, że nie zawsze sprzęt lub łącza działają bez zarzutu. Mimo jednak wszystko, warto spróbować i nauczyć się języka angielskiego drogą online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here