To, że w tym momencie jesteś atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy, nie oznacza wcale, że tak już będzie zawsze, bo twoja sytuacja może zmienić się zupełnie nagle, o ile o nią nie zadbasz. Kompetencje zawodowe nie są czymś zupełnie stałym. Raz uzyskane mogą zostać całkowicie stracone, bo przecież wszystko teraz się zmienia, dlatego zmieniają się również warunki, jakie należy spełniać, by wykonywać konkretne zawody.

Jakich kompetencji wymagają pracodawcy w Lublinie? O co powinieneś zadbać, jeżeli chcesz mieć u nich szanse?

Zanim przejdziesz do jakichkolwiek bardziej konkretnych działań, zdaj sobie sprawę z tego, że te działania muszą być podejmowane przez ciebie regularnie, bo po prostu nie wolno ci nigdy osiąść na laurach i uznać, że wiesz już wszystko i niczego nie musisz już robić. Gdy ty stoisz w miejscu, konkurencja nie śpi i przez to zyskuje nad tobą przewagę. Nie możesz do tego dopuścić. Ten, kto chce zachować swoją atrakcyjność jako pracownika, musi o to cały czas się starać.

Przeczytaj też: https://www.nowytydzien.pl/tych-kompetencji-wymagaja-pracodawcy-w-lublinie/

Gdy już to sobie uświadomisz, będziesz na dobrej drodze do tego, by rzeczywiście odpowiednio pokierować swoją karierą zawodową i zadbać o jej płynny rozwój. Postanów sobie, że aż do ostatniego dnia pracy będziesz starał się podnosić swoje kompetencje. Zarówno te miękkie, jak i twarde. Na stanowisku programisty liczy się zdolność obsługi skomplikowanych programów i wiedza na temat IT, ale równie ważna okazuje się umiejętność pracy w grupie i umiejętność pracy pod presją czasu. Podnoszenie kompetencji zawodowych nie zawsze polega na uczestnictwie w dodatkowych szkoleniach. Kursy są ważne, ale ważne jest też to, abyś rozwijał swoje umiejętności miękkie i dzięki temu stawał się taką osobą, z którą aż chce się pracować, czasem nawet przymykając oko na braki występujące w jej wykształceniu. Zamiast płacić za kolejny kurs branżowy, pomyśl o wykupieniu sesji u jakiegoś osobistego trenera. Terapia też nie jest wcale głupim pomysłem. Wbrew pozorom nie trzeba z niej korzystać tylko wtedy, gdy ma się jakieś poważniejsze problemy. Aktualnie mnóstwo osób przyznaje się do regularnego korzystania z pomocy terapeuty. Jeżeli więc i ty masz takie kwestie, nad którymi mógłbyś popracować, koniecznie zacznij to robić i zrób to z pomocą osób, które nakierują cię na właściwą drogę.

Istnieje też dosyć duże prawdopodobieństwo, że nie musisz nawet czytać tego tekstu do końca, by dowiedzieć się, nad czym powinieneś właśnie teraz popracować. Zdaj się na swoją intuicję. Bądź ze sobą szczery i przyznaj otwarcie, co takiego zaniedbałeś, że teraz znalezienie dobrej posady jest dla ciebie trudne. Być może brakuje ci znajomości języków obcych? W takim przypadku rozwiązanie problemu jest oczywiste i banalnie proste, bo wystarczy zgłosić się na jakiś kurs i nad tą umiejętnością popracować. Następnie, gdy uznasz, że jesteś już świetnym kandydatem, zacznij myśleć o tym, gdzie w Lublinie można znaleźć pracę i jak jej szukać. Wytocz ciężkie działa, by osiągnąć wszystkie zawodowe cele, jakie tylko ci się marzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here