Cienie pod oczami to problem, który dotyka bardzo dużą grupę ludzi – zarówno młodych, jak i starszych. Niekiedy jest oznaką przemęczenia lub niewyspania i szybko znika. Jednak w innych przypadkach, stan taki utrzymuje się przez długi czas i jest przyczyną kompleksów, a nawet obaw. Co warto wiedzieć na temat cieni pod oczami oraz sposobów pozbywania się ich?

Cienie pod oczami – co trzeba o nich wiedzieć?

Cienie pod oczami nazywane bywają też workami i sińcami. Ich przyczyną jest stopniowa utrata elastyczności skóry pod oczami, która staje się coraz delikatniejsza i bardziej przezroczysta. Sprawia to, że wszystkie naczynia krwionośne znajdujące się pod skórą naturalnie u każdego człowieka nagle są o wiele bardziej widoczne. Prowadzi do powstania cieni, które przyjmują siny, szary lub brązowy odcień. Stan taki pojawia się szczególnie nad ranem, gdy nagle przyjmujemy pozycję stojącą. Wtedy krew swobodnie odpływa z twarzy przemieszczając się w stronę serca. Jakie są przyczyny pojawiania się sińców pod oczami? Często towarzyszy im przewlekłe zmęczenie, nadmiar obowiązków, ciągły stres czy niewyspanie. Jednak nie zawsze to czynniki zewnętrze odpowiadają za ich powstanie – czasami winne są warunki genetyczne. Niektóre osoby mają cienką skórę i stale prześwitują przez nią naczynka krwionośne. Sińce pod oczami bywają też oznaką starzenia się, a wpływ na ich pojawienie się mogą mieć promienie słoneczne, nadużywanie papierosów i alkoholu czy odwodnienie.

Skuteczne sposoby na sińce pod oczami

Jak można pozbyć się nieestetycznych cieni pod oczami? Jeżeli są one objawem nieprzespanej nocy, często wystarczające okazują się domowe sposoby. Dobre rezultaty przynoszą zimne okłady, które obkurczają naczynka znajdujące się pod skórę – w tym celu warto zrobić kilkuminutowy okład, wykorzystując żelową maseczkę. Pomocne mogą być też okłady z herbaty czy plasterków ogórka. Pod koniec tych zabiegów pielęgnacyjnych poleca się wykonanie delikatnego masażu, który poprawi kondycję skóry i ją uelastyczni. Dodatkowo możesz postawić na dobry korektor, który skutecznie zatuszuje defekty urody, świadczące o przemęczeniu. Jeżeli jednak sińce są problemem, z którym nie możesz poradzić sobie już od dłuższego czasu, najlepiej udać się na konsultacje z lekarzem, który specjalizuje się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Po rozmowie z pacjentem oraz dokładnym objerzeniu skóry, może zaproponować usuwanie cieni pod oczami Warszawa za pomocą nowoczesnych urządzeń czy technologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here