Znalezienie inwestycji, która zapewni przyzwoity zwrot, a przy tym nie będzie wymagała poświęcania jej uwagi, wcale nie jest takie łatwe. Produkty uchodzące za bezpieczne, a więc obligacje czy lokaty, to w zasadzie sposób na pewną stratę – biorąc pod uwagę niższą od inflacji stopę zwrotu. Szukającym pewnych zysków pozostaje więc właściwie wybór pomiędzy dobrymi nieruchomościami a giełdą, przy czym ta druga nie zawsze zapewnia spodziewane zyski. Jak dobrać nieruchomości, aby rzeczywiście generowały solidne zyski? Czy taka inwestycja może być całkowicie pasywna?

Nie wszystkie nieruchomości są opłacalne!

Rozważając zakup nieruchomości jako inwestycję pasywną, należy wziąć pod uwagę dwa zagadnienia – po pierwsze, nie zawsze jest to inwestycja opłacalna. Ceny nieruchomości wywindowały się w ostatnich latach na tyle, że  zyski z wynajmu często są niższe od inflacji i jedynym co „ratuje” taką inwestycję jest rosnąca wartość lokalu. Po drugie – trudno mówić o mieszkaniu jako o inwestycji całkowicie pasywnej, skoro wymaga ona wielu dodatkowych czynności, m.in. szukania wynajemców i pilnowania płatności za odstępne, ale także prąd, wodę, ogrzewanie czy podatków od nieruchomości. Dodatkowo praktycznie po każdym wynajmującym należy takie mieszkanie czy dom co najmniej odświeżyć i solidnie wyczyścić. Nie oznacza to bynajmniej, że nieruchomości nie mają potencjału, aby stać się zyskownym i pasywnym źródłem dochodu – przykładem mogą stać się luksusowe apartamenty hotelowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Jak to działa?

Dlaczego luksusowe apartamenty hotelowe nad Morzem?

Jeśli chcesz, aby Twoja inwestycja rzeczywiście gwarantowała wysoką rentowność, to musisz celować w taki sektor rynku, gdzie występują najlepsze marże – m.in. w luksusowe apartamenty. Niektóre podmioty, jak np. Vela Resort oferują hotelowe apartamenty z widokiem na morze Ustronie Morskie, które obsługiwane są przez pracowników hotelu w zamian za 30% wypracowanych zysków. Już na wstępie firma zapewnia 10-letnią umowę najmu, pełną własność apartamentu potwierdzoną księgą wieczystą i stabilny zwrot z inwestycji na poziomie 7 do 9% rocznie. Dodatkowo mieszkanie rokrocznie zyskuje na wartości, co podnosi opłacalność inwestycji. Warto również wspomnieć  możliwości nielimitowanego pobytu właścicielskiego – kolejne wakacje możesz spędzić u siebie, zupełnie nieodpłatnie i to w najlepszych lokalizacjach. Tak, zarabianie pasywne na nieruchomościach naprawdę jest możliwe – i leży w zasięgu ręki! Wystarczy skorzystać z nadarzających się okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here