Interaktywne urządzenia zyskują na popularności, a ich zastosowanie staje się coraz bardziej powszechne. Dzisiejszy rozwój technologiczny pozwala na opracowanie rozwiązań, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, wspierają w życiu zawodowym lub wspomagają edukację. Jedno z takich urządzeń edukacyjnych chcemy Wam dzisiaj przedstawić.

Magiczny Dywan – jak działa urządzenie?

Magiczny Dywan onEVO to interaktywna podłoga edukacyjna, służąca do zabawy, nauki i rehabilitacji. Na tak zwany hardware urządzenia składają się projektor wyświetlający obraz na podłożu, komputer oraz specjalnie opatentowany czujnik ruchu. Czujnik w czasie rzeczywistym śledzi cień rzucany przez użytkownika na planszy i reaguje na niego. Dzięki temu wykonywane gesty umożliwiają realizację zadań w aplikacjach i przechodzenie do kolejnych etapów, a także obsługę menu. Intuicyjność urządzenia w połączeniu z prostą konstrukcją zewnętrzną powodują, że nie wymaga ono poświęcania dodatkowego czasu na podłączenie i uruchomienie (interaktywna podłoga nie posiada dodatkowego okablowania – jedynym dodatkiem jest pilot). Natomiast aspektem, z którym warto zapoznać się dokładniej przed użyciem Magicznego Dywanu jest cała zawartość merytoryczna!

Magiczny Dywan – gry i aplikacje

Software Magicznego Dywanu obejmuje szereg gier i zabaw z wielu działów tematycznych, które podzielone są na obszary. Tym samym obszar EVO, który otrzymujemy wraz z zakupem urządzenia można poszerzyć o dodatkowe obszary: EDU (nakierowany głównie na cele edukacyjne) i REV (znajdujący zastosowanie w rehabilitacji i terapii). W każdym z obszarów znajdziemy szereg gier i quizów, umożliwiających zdobywanie wiedzy z wielu dziedzin, począwszy od języka angielskiego, przez matematykę, kodowanie, ekologię, przyrodę, a nawet obejmujących eksperymenty z zakresu fizyki i chemii! Znajdziemy tam także mnóstwo gier rekreacyjnych, zręcznościowych czy pamięciowych.

Magiczny Dywan – idea powstania

Głównym założeniem było opracowanie pomocy dydaktycznej, która przyniesie wiele radości i pożytecznej wiedzy jednocześnie. Wraz ze specjalistami z danych dziedzin udało się stworzyć przejrzystą metodykę nauczania, a także konspekty zajęć terapeutycznych, umożliwiających rehabilitację dzieci ze spektrum autyzmu i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Plansze gier są skonstruowane tak, aby zapewniały edukację poprzez zabawę, w szczególności kładąc nacisk na równoległe zaangażowanie fizyczne i umysłowe dziecka. Do licznych gier z obszaru EDU i REV dołączane są w zestawie także karty pracy oraz konspekty zajęć dla nauczycieli. Dzięki temu nauczanie może stać się prawdziwą przyjemnością i zaowocować wspaniałymi efektami. Więcej informacji na temat Magicznego Dywanu onEVO znajdziesz na stronie: https://funtronic.eu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here