Czy wiesz, że język angielski jest językiem oficjalnym lub półoficjalnym w ponad 60 państwach? Ponadto według szacunków włada nim aż 612 milionów osób, a niemalże miliard jest w stanie się w nim porozumieć. Jest to zatem jeden z najbardziej powszechnych języków, więc jego znajomość daje nam olbrzymie możliwości w zakresie komunikacji i nauki. I chociaż większość z nas uczy się go od dziecka, to nadal jego znajomość często kuleje. Na szczęście można szybko to naprawić i to w bardzo prosty sposób. Wystarczą do tego fiszki!

Kurs języka angielskiego z fiszek – nie tylko słówka

Nauka poprzez fiszki nie jest niczym nowym, jednak współczesna ich odsłona pozwala na zdobywanie wiedzy i jej utrwalanie w jeszcze skuteczniejszy sposób. Dzięki temu kurs języka angielskiego z fiszek daje jeszcze lepsze efekty i to nie tylko w znajomości słownictwa, ale także umiejętności jego poprawnego zastosowania oraz wymowy.

Wszystko dzięki nowoczesnym zestawom fiszek, gdzie przy każdym słowie czy wyrażeniu otrzymujemy także przykładowy sposób jego zastosowania, a samo zapamiętanie słówka ułatwia obrazująca go niewielka grafika. Ponadto do fiszek dołączone są nagrania audio z native speakerem, które pozwalają na naukę ich poprawnej wymowy. Oprócz tego razem z fiszkami otrzymujemy dostęp do aplikacji online, co pozwala na naukę języka angielskiego poprzez fiszki przy pomocy urządzeń mobilnych czy komputera.

Jak wygląda nauka z fiszek?

Jak widać kurs języka angielskiego z fiszek to kompleksowy i wielowymiarowy sposób nauki, który znacząco wykracza poza stereotypowe pojęcie fiszek, jako niewielkich kartoników z rewersem i awersem, na których znajdują się słówka oraz ich tłumaczenia czy pytania na dany temat i odpowiedzi umieszczone na odwrocie. Przy czym trzeba pamiętać o tym, że nawet w przypadku najprostszych fiszek, ich skuteczność widoczna jest wtedy, kiedy nauka przebiega według ustalonych zasad.

nauka z fiszek

Chodzi tutaj oczywiście o system powtórek, który przy aplikacji online jest generowany automatycznie. Natomiast przy nauce z tradycyjnych fiszek w postaci kartoników, bazuje on na specjalnym pudełku z przegrodami (MEMOBOX), gdzie zapamiętane słówka umieszczane są w coraz dalszych przegrodach, które są równoznaczne z coraz mniejszą częstotliwością powtórzeń.

Dlaczego warto postawić na fiszki

Jeśli zastanawiasz się jaką formę nauki języka wybrać, to kurs języka angielskiego z fiszek jest jedną z najskuteczniejszych, a przy tym najtańszych opcji. Dlaczego? Decydując się na naukę języka angielskiego z fiszek, otrzymujesz nie tylko materiały do jego nauki, ale przede wszystkim sprawdzoną i skuteczną metodę uczenia się.

O tym, jak bardzo jest ona efektywna, mówi wiele badań dotyczących m. in. skuteczności mechaniki zapamiętywania poprzez naukę za pomocą fiszek. Zaletą fiszek jest nie tylko rozłożenie nauki w czasie, co przekłada się na bardziej zadowalające wyniki, ale także system testowania swojej wiedzy poprzez fiszki. Co najważniejsze, raz kupione fiszki już zawsze będą z nami i w każdym momencie możemy po nie sięgnąć, aby zrobić powtórkę materiału!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here