Twoja firma zużywa bardzo dużo energii elektrycznej? Chciałbyś rozwiązania, które pozwoli Ci zaoszczędzić trochę grosza? Skorzystaj z usług fotowoltaicznych i ciesz się Twoją własną energią już dziś!

Znakomita inwestycja dla Twojej firmy

Fotowoltaika jest wspaniałym sposobem na zaoszczędzenie sporej sumy oraz jest pomniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Zamontowanie i kupno paneli fotowoltaicznych jest drogim przedsięwzięciem, które wymaga wkładu własnego, a w niektórych przypadkach pieniędzy dotacyjnych. Dzięki wielu programom masz możliwość otrzymania dotacji lub wzięcia pożyczki, które, zależnie od sposobu przyznania, będą bezzwrotne lub zwrotne w ratach. Fotowoltaika dla firmy umożliwi Ci zaoszczędzenie około 10 tys. złotych w skali rocznej co pozwoli na zwrot kosztów całej instalacji w przeciągu 8 lat. Później Twoja firma będzie zyskowna. Posiadając instalację fotowoltaiczną uniezależnisz się od zewnętrznego dostawcy prądu, który co roku potrafi podnieść koszty energii, sprawiając, że płacisz coraz wyższe rachunki.

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych

Jak przedsiębiorcy przysługuje Ci szereg dotacji oraz pożyczek, które umożliwią Ci zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. Niektóre z nich są bezzwrotne, inne z wymogiem zwrotu pożyczki. Dotacji i pożyczki mogą pokryć aż 85% kosztów inwestycji. Zapoznaj się z programami „Energia Plus” oraz projektami regionalnymi, które organizowane są w co po niektórych miasteczka i wsiach. Istnieje również możliwość wzięcia kredytu z gwarancją Biznesmax z Banku Gospodarstwa Krajowego. Gwarancja polega na tym, że jeśli kredytobiorca nie będzie zdolny do zapłaty za instalację oraz produkty, wtedy bank zrobi to za niego, a w przyszłości firma będzie zobowiązana do zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami.

Można śmiało spodziewać się coraz większej ilości proponowanych dotacji oraz pożyczek z powodu zwiększenie popularności OZE i naciskowi Unii Europejskiej na korzystanie z odnawialnej energii. Jeśli zastanawiasz się czy powinieneś zainwestować w fotowoltaikę i wesprzeć energetycznie swoją firmę, te i inne informacje powinny pomóc Ci podjąć decyzję. Fotowoltaika jest przyszłościową inwestycją i opłaca się pod każdym względem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here