Masz zmysł artystyczny i zdolności manualne? Sztuka jest Twoją pasją? Chciałbyś studiować na kierunku artystycznym, ale nie wiesz, jaki wybrać? Wzornictwo wydaje się być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Czym wyróżnia się wzornictwo i dlaczego warto je wybrać?

Jest to kierunek dla ludzi z pasją, którzy chcą realizować swoje zdolności artystyczne w codziennej pracy. Jest on ściśle związany z projektowaniem, zarówno przedmiotów codziennego użytku, jaki i mebli, elementów małej architektury, ubiorów czy biżuterii. Skupia się także na aspektach reklamowo marketingowych danych produktów oraz tworzeniu opakowań. Jest to bardzo nowoczesny i wizjonerski kierunek, który odpowiada na aktualne zapotrzebowania rynku, a jednocześnie pozwala przewidzieć przyszłe trendy i skutecznie na nie odpowiedzieć. Studenci uczą się szeroko pojętej komunikacji wizualnej, grafiki i odpowiadania na potrzeby społeczne. Ich projekty muszą być nie tylko efektowne, ale również ekonomiczne, praktyczne i funkcjonalne. Z pewnością jest to kierunek dla osób kreatywnych, twórczych i chcących stale się rozwijać. Na dodatek wzornictwo jest jednym z 15 kierunków, które zostały uwzględnione na liście kluczowych kierunków studiów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Oznacza to, że mają istotny wpływ na rozwój rodzimej gospodarki.

Gdzie warto studiować?

Osoby szukające dobrej uczelni w Warszawie mogą skorzystać z oferty WSEiZ. Kierunek Wzornictwo jest tam realizowany na studiach I stopnia. Dużą zaletą jest fakt, że uczelnia daje studentom możliwość wyboru własnej ścieżki edukacji. Mogą zdecydować się na podjęcie studiów licencjackich lub inżynierskich. Te drugie wyróżniają się większą ilością przedmiotów technicznych  i przygotowują do bardziej specjalistycznych aspektów zawodu. Do dyspozycji studentów są także dwie specjalności – projektowanie produktu oraz projektowanie komunikacji wizualnej. Każda z nich otwiera drzwi do ciekawej, pełnej wyzwań pracy.

Studia na WSEiZ odbywają się w trybie stacjonarnym lub zaocznym i trwają 3,5 roku. Zobacz: https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-architektury/wzornictwo-i-stopnia/

Kto wykłada na uczelni?

Olbrzymim plusem jest także kadra. Wykładowcy na kierunku wzornictwo z pewnością nie są przypadkowymi osobami, lecz specjalistami w swojej dziedzinie. Studenci będą mieli zajęcia z mistrzami projektowania i reklamy, odpowiadającymi za najpopularniejsze kampania i hasła reklamowe oraz współpracującymi z największymi polskimi i zagranicznymi firmami. Na dodatek studenci w ramach szlifowania warsztatu dostają do dyspozycji wiele darmowych narzędzi, takich jak np. programy graficzne.

Co po studiach? Jakie perspektywy daje kierunek wzornictwo?

Są to nowoczesne studia, dające możliwość ciągłego rozwoju i uwolnienia własnych pokładów kreatywności. Praca w tym zawodzie z pewnością nie będzie nudna. Na absolwentów czekają etaty w agencjach reklamowych, wydawnictwach i redakcjach, a także pracowniach projektowych. Wielu z nich decyduje się również na otworzenie własnej działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here