Nie każdy z nas jest zwolennikiem kupowania używanej elektroniki – i trudno się dziwić, bo pozbawiona jest ona tego efektu nowości, kiedy pierwszy raz wyciągamy nowe urządzenie z pudełka, a ponadto nie brakuje oszustów, którzy starają się sprzedać uszkodzone telefony, komputery czy tablety. Inni z kolei cieszą się, że dzięki zakupom „z drugiej” ręki udaje im się zaoszczędzić pokaźne sumy. Czy zatem warto sięgnąć po smartfon używany?

Używany smartfon – główne obawy

Jeśli decydujesz się na zakup używanego smartfona, to musisz nieco więcej uwagi poświęcić samemu egzemplarzowi, niż podczas kupna nowego z salonu. Warto przyjrzeć się powiązaniu z kontem (Google, iCloud, Samsung Knox), ponieważ ewentualne odblokowanie urządzenia bez dostępu do oryginalnego konta użytkownika może być później niemożliwe. Wśród najważniejszych elementów, na które musisz zwrócić uwagę, znajduje się czytanie karty SIM (włóż swoją kartę i spróbuj wykonać połączenie bądź połączyć się z internetem), działanie głośników, wyświetlacza, reakcja na dotyk, WiFi, GPS czy aparat. Nieco trudniej sprawdzić stan baterii, choć niektórzy producenci wbudowali taką opcję w swoje urządzenia. Najłatwiejszym rozwiązaniem wszystkich obaw dotyczących kupna używanego telefonu, jest zakup od firmy wyspecjalizowanej w skupowaniu i sprzedaży smartfonów, która przeprowadza dokładny test najważniejszych elementów i daje pisemną gwarancję jego prawidłowej pracy.

Jakie są korzyści z kupna używanego smartfona?

Kupno używanego urządzenia pozwala Ci na optymalne wykorzystanie posiadanych środków. Nie oszukujmy się  nie każdego stać na kupno flagowego modelu smartfona, oferowanego aktualnie przez czołowych producentów. Z kolei urządzenia ze średniej i niższej półki często pozbawione są ważnych funkcji, a ich wydajność pozostawia wiele do życzenia. Dlatego właśnie wybór używanego telefonu pozwala cieszyć się funkcjami zarezerwowanymi dla flagowców i wciąż bardzo wydajnymi, płacąc przy tym cenę porównywalną z nowym urządzeniem ze średniej czy nawet niższej półki. Np. Huawei P20 Pro używany można kupić w okolicach 1200 złotych, a jest to smartfon z jednym z najlepszych aparatów na rynku, pojemną baterią, doskonałą wydajnością, ekranem OLED i mnóstwem rozwiązań zarezerwowanych wyłącznie dla flagowców. Wyróżnia go również świetna jakość wykonania i użytych materiałów oraz dostępność ogromnej liczby akcesoriów i dodatków. Porównując z podobnie wycenianymi nowymi urządzeniami, nietrudno zauważyć ogromną różnicę. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno używanych smartfonów z najwyższej półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here