Zaburzenia wzroku są w dzisiejszych czasach bardzo powszechne. Według luźnych statystyk nawet połowa Polaków w wieku od 16 do 55 lat zmaga się z jakąś formą wady wzroku i potrzebuje odpowiednio dobranej korekcji. Co ciekawe, aż 30% z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Do najczęściej występujących zaburzeń zalicza się krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Co zrobić w sytuacji, gdy zauważamy, że nasz wzrok się pogorszył? Z jakich metod korekcji wzroku możemy skorzystać?

Najpopularniejszy sposób korekcji wzroku – okulary

Okulary są najpowszechniejszą formą korekcji wad wzroku. Ich zaletą jest niska cena oraz łatwa dostępność. W przypadku nadwzroczności stosuje się soczewki skupiające, wypukłe, krótkowzroczność wymaga soczewek wklęsłych, które rozpraszają wiązki światła, natomiast astygmatyzm – soczewki posiadające cylindryczną krzywiznę łamiącą. Dzięki okularom nie można cofnąć wady wzroku, ale pozwalają one normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Może je nosić niemal każdy, nawet jeżeli ma skłonność do podrażnień czy zespół suchego oka – i to niezależnie od pogody, wieku czy sytuacji.

Soczewki kontaktowe – wygodna alternatywa okularów

Soczewki kontaktowe to nieco nowocześniejsza metoda korekcji wzroku, ceniona za komfort oraz dyskrecję. W przeciwieństwie do okularów soczewki nie parują, nie ograniczają ruchów oraz pozwalają na uprawianie aktywności fizycznych. Sprawdzają się u osób, które na co dzień lub w domowym zaciszu chcą nosić okulary, ale w niektórych sytuacjach zależy im na wyeksponowaniu twarzy. Istnieje wiele różnych rodzajów soczewek – mogą być jednodniowe, miesięczne, kwartalne czy też całodobowe lub zakładane tylko na noc. Dzięki temu, każdy może wybrać odpowiednią opcje dostosowaną do swoich potrzeb oraz preferencji.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku Warszawa to najnowocześniejszy sposób na zaburzenia wzroku, który nie tylko pozwala na ostre widzenie na co dzień, ale też całkowicie cofa wadę. Dzięki prostemu zabiegowi, który trwa zaledwie kilka minut pacjent odzyskuje w pełni sprawny wzrok i nie musi już nosić ani soczewek kontaktowych ani okularów. Na zabieg mogą zdecydować się niemal wszystkie osoby, które mają utrwaloną wadę, jednak ostateczną decyzje podejmuje lekarz. Chociaż zabieg ten nie należy do najtańszych, na dłuższą metodę jest oszczędniejszą opcją niż regularny zakup soczewek. Laserowa korekcja wzroku jest szybka, skuteczna i bezbolesna – zazwyczaj wystarczy wykonać ją tylko raz w życiu, aby cieszyć się prawidłowym widzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here