W dzisiejszych czasach przemysł wytwórczy jest w znacznym stopniu uzależniony od systemów informatycznych. Branże, które zajmują się produkcją i przetwarzaniem przedmiotów przy użyciu maszyn, narzędzi i pracowników, są określane jako branże produkcyjne. Całą procedurę przemysłową można podzielić na trzy fazy: projektowanie, zaopatrzenie i produkcję.

Systemy informacyjne odgrywają istotną rolę w koordynowaniu działań w obrębie przemysłu wytwórczego, pomiędzy przemysłem wytwórczym w łańcuchu produkcyjnym oraz pomiędzy przemysłem wytwórczym a organizacjami zewnętrznymi, takimi jak organizacje finansowe. Dlatego też systemy informacyjne mogą łączyć przemysł wytwórczy, jego klientów, dostawców i usługodawców. Aby lepiej funkcjonować na szybko zmieniającym się i konkurencyjnym rynku, systemy informacyjne powinny być zintegrowane. Rozpatrując procedury przemysłu wytwórczego, należy je koordynować na wielu poziomach. Inżynierowie powinni projektować produkty zgodnie ze standardami, które przemysł może sprzedawać i wytwarzać po konkurencyjnych cenach. Dział marketingu powinien sprzedawać produkty wytwarzane w firmie. Pracownicy produkcji budują niezawodne produkty, wykorzystując narzędzia i umiejętności. Pracownicy działu materiałowego powinni upewnić się, że pod ręką znajduje się wystarczająca ilość materiałów, aby zapewnić sprawną produkcję. Systemy informatyczne koordynujące pracę tych grup zwiększają przewagę konkurencyjną i wydajność pracy.

Systemy SCADA — co to jest?

SCADA to wykorzystywany w produkcji system komputerowy. Ma on za zadanie zwiększyć wydajności produkcji. Nie tylko zmienia język maszyn na język ludzi, ale także w sposób automatyczny reaguje na sygnały z urządzeń. Systemy SCADA pozwalają na zbieranie danych z maszyn i urządzeń pomiarowych w czasie rzeczywistym, co umożliwia nadzór nad procesem produkcyjnym. SCADA HMI ma wiele zalet, między innymi dzięki niej możliwa jest wizualizacja aktualnych danych lub danych historycznych. System ten pozwala użytkownikowi na sterownie procesem produkcyjnym przez zadawanie parametrów z panelu. Z kolei iFIX umożliwia tworzenie efektywnych ekranów SCADA, zgodnych z najnowszymi wytycznymi dotyczących ergonomii aplikacji. Dzięki temu pozwala na skrócenie czasu reakcji na sytuacje alarmowe. System Cimplicity oparty na SCADA wyposażony został w atrakcyjny silnik graficzny, co sprawia, że środowiska Workspace ma możliwość personalizacji, z kolei obiekty graficzne zyskały nowoczesny wygląd. Postawiono na stonowane kolory, które pozwalają na zwiększenie czytelności aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here