Według raportu przeprowadzonego przez Narodowy Bank Polski, około 2,5 miliona Polaków posiada kryptowaluty. To oznacza wzrost zaledwie o 1% w porównaniu do poprzedniego roku. Warto jednak pamiętać, że liczba ta może być wyższa ze względu na osoby posiadające kryptowaluty na giełdach zagranicznych lub nielegalne transakcje tego typu aktywów finansowych.

Raport: Ile Polaków posiada kryptowaluty?

Ile osób w Polsce ma kryptowaluty? To pytanie, które nieustannie pojawia się na ustach ludzi zainteresowanych rynkiem kryptograficznym. W końcu polski rynek cyfrowych aktywów rozwija się w zawrotnym tempie i coraz więcej osób decyduje się na inwestycję właśnie w ten sposób.

Według najnowszego raportu przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Kantar TNS, aż 5% Polaków posiada jakąkolwiek formę walut cyfrowych. Co ciekawe jednak – tylko niewielki odsetek tych osób traktuje swoją inwestycję jako źródło dochodu lub długoterminowy plan finansowy.

Zdaniem ekspertów wynik ten jest spowodowany brakiem edukacji dotyczącej samej idei Bitcoin oraz technologii blockchainowej. Coraz większa liczba ludzi słyszy o tym trendzie, ale wie bardzo niewiele na temat jego funkcjonowania czy też potencjalnych zagrożeń z nim związanych.

Niemniej jednak sam fakt posiadania bitcoina czy innego rodzaju waluty cyfrowej może być dla wielu równie atrakcyjny co samo osiągnięcie znacznej wartości portfelika elektronicznego za ich pomocą. Z tego powodu tak duża liczba Polaków już teraz chce mieć swój udział we współczesnym świecie pieniężnym opartym na technologiach informatycznych.

Co ważne – to właśnie młodsze pokolenie, z dobrą znajomością technologii i umiejętności korzystania z internetu, jest najbardziej otwarte na inwestycje w kryptowaluty. Jednakże znacząca liczba osób powyżej 35 roku życia również nie boi się nowych wyzwań finansowych.

Czy warto więc inwestować w cyfrowe aktywa? Odpowiedź brzmi – to zależy od naszych oczekiwań i poziomu ryzyka jakim jesteśmy skłonni podjąć się. Warto jednak pamiętać, że rynki krypto są bardzo dynamiczne oraz pełne niespodzianek. Co dzisiaj ma dużą wartość jutro może już być bezwartościowe lub wręcz przeciwnie – osiągnąć rekordowo wysoki kurs.

Dlatego też decyzja o wejściu do świata cyfrowych walut musi zostać poprzedzone gruntownym zapoznaniem się ze wszystkimi możliwościami ale także zagrożeniami wynikającymi z tego typu transakcji pieniężnych.

Ostatecznie jednak raport Kantar TNS daje nadzieję na rozwój polskiego rynku bitcoina i jego coraz większą popularność wśród społeczeństwa kraju nad Wisłą.

Wezwanie do działania: Sprawdź, ile osób w Polsce ma kryptowaluty na stronie https://www.sluzycprawdzie.pl/.

Link tagu HTML :
https://www.sluzycprawdzie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here