«

»

Paź 23

Zajęcia dodatkowe

tenisA to już temat rzeka… rodzice są podzieleni jak nie wiem co w tym aspekcie. Czy powinniśmy wypełniać naszym dzieciom każdą chwilę i wysyłać je na zajęcia dodatkowe, czy jednak dzieciaczki powinny mieć więcej czasu dla siebie i spędzać go według własnych upodobań?

Jeśli dzieciątko chce uczestniczyć w jakiś zajęciach dodatkowych – to pół biedy. Wiadomo wtedy, że jeśli mamy taką możliwość finansową i logistyczną- warto spełnić jego oczekiwania. Bo jak chce się coś robić, to zdecydowanie lepiej wychodzi. Gorzej – jak dzieci są zmuszane do spełniania wygórowanych ambicji rodziców i często wypełniania ich dziecięcych, niespełnionych marzeń z młodego wieku. Wtedy i dziecko się męczy i rodzice, zmuszając je do robienia czegoś, na co nie ma ochoty.

No i jeszcze kwestia finansowa. Takie zajęcia dodatkowe często kosztują krocie. Choć nie zawsze. Czasem na wysokości zadania staje szkoła czy inne instytucje miejskie. U nas np ostatnio pod szkołą zostało postawione lodowisko. Nawet rozmawiałam z dyrektorem – nie był to duży koszt. Zakupił płyty warstwowe i tanie blachy – i małym kosztem stworzył dla dzieciaków świetną atrakcję. Także jak się chce – to można!