«

»

Wrz 15

Świetlica szkolna

dziecko gra w piłkęA co ze świetlicą?

Dzisiaj dorośli pracują bardzo długo, nie zawsze mają możliwość odbioru dziecka ze szkoły na przykład o 12 godzinie. Mam czasem wrażenie – że w tym aspekcie przedszkole było już lepsze, bo nie trzeba było na dokładną godzinę się zameldować po pociechę.

W każdym razie – jeśli jest opcja odbioru dzieciaczka, albo zlecenia tego babci czy dziadkowi – to super. Ale są przypadki, że nie ma takiej możliwości – wtedy przydatna jest świetlica, w której dzieciaki mają co robić. Bo też nie chodzi o to – żeby zapewnić maluchowi opiekę bez żadnych atrakcji. Czy jest sens, żeby dzieciaki siedziały kilka godzin w oczekiwaniu na rodziców? No nie – powinno się ten czas dobrze wykorzystać. Dobrze -tzn ciekawie. Po pierwsze uważam, że dzieciaki w świetlicy powinny odrobić lekcje. Mój znajomy z firmy – http://dwdbautech.pl/ – skarżył się podczas naszego ostatniego spotkania – że jego syn wraca po 2-3 godzinach w świetlicy do domu i musi odrabiać lekcje. A przecież – mógłby zrobić to z profesjonalistą (bo przecież profesjonalista powinien pracować w takim miejscu).
Druga sprawa – dzieciaki powinny mieć możliwość wyszaleć się po posiedzeniu w ławce – np pograć w piłkę. Ale to wszystko zależy od szkoły i rodziców – jeśli nie będziemy zwracać na takie ważne rzeczy uwagi – nic się nie zmieni…